יום חמישי, 5 באפריל 2012

סימני דרך - חוויה אישית

בעשור האחרון , מרבית פעילותינו העסקית הנה בייצור אפליקציות תוכן סלולריות וגבייה סלולרית רבת היקף , אשר מתוקף תפקידנו כספקי תוכן מחד וברוקר סולק לספקי תוכן משניים, אנו חיים, נושמים ואוכלים אינטרנט ומדיה על כל גווניה, צורותיה והיבטיה לטוב ולרע.

תחום הודעות הטקסט (ס.מ.ס), הלך וצבר תאוצה בשנים האחרונות ואיתם גם אפליקציות התוכן המרובות שצצו כמו פטריות בפורמטים שונים החל ממשחקי טריוויה , שעשועונים שונים, רינגטונים, אנימציות והיד עוד נטויה. כשם שנלווה לתחום זה שם נרדף כי "בסלולר עושים כסף" , צצו יזמים פיראטיים אשר ניצלו את תמימותם של הצרכנים השונים באמתלות שונות, תוך ניצול מכוון להוצאת כספים במרמה ושלא כדין.

מעת לעת פרסמו המפעילים הסלולריים תקנות רגולטוריות חדשות בכפוף לדרישות הרגולטור במשרד התקשורת וכן דרישות טכנולוגיות למיגור התופעות, הכוללות בין היתר שמירת מידע נסיבתי הקושר את המנויים המתכחשים לאחר הרישום לשירותים המוצעים. החמרות בתקנון וחוות דעת משפטיות לכל העוסקים בדבר, למניעת תביעות ייצוגיות וכיתות רגליים לבתי המשפט .

כשם שאותם ספקי תוכן התאמצו לשנות ולהתאים את עצמם לדרישות הטכנולוגיות והרגולטוריות החדשות והצליחו, נתקלו לא מעט ספקי תוכן בחוסר ליווי משפטי הולם המכיר את הנישה הסלולרית, המדיה הדיגיטלית, עולם הפרסום והשיווק המקוון וכל הקשור בתחום הסלולר, האינטרנט ומחוצה לו.

בחברה שלנו, סימני דרך נדרשנו לא מעט בקרב לקוחותינו, להמליץ על עורכי דין המכירים את הנישה כדי להקל על כל העוסקים בדבר ולאחר נבירה משמעותית, תוך עשרות מפגשים עם עורכי דין שונים ומוכרים שטענו כי "אצלם תמצא את מבוקשך" , קיבלנו מספר המלצות חמות מצד פרסומאים ואנשי מדיה על עורך דין צעיר, כשרוני ומבטיח, אשר מפעיל בעצמו שירותי תוכן סלולרי ואתרי אינטרנט וחי בביצה הדיגיטלית כאחד השחקנים הראשיים בתחום.

עורך דין נועם קוריס !

לפני שפנינו אליו, חשוב היה לנו לדעת כי הוא באמת מכיר את התחום ויודע על מה הוא מדבר לפני שיתחיל לתת לנו לשמוע את מה שאנו רוצים, כמו שעשו רבים לפניו. חיפשנו אותו בגוגל (גוגל מגלה הכל) ומצאנו עשרות שלא לומר מאות מאמרים מקצועיים בתחום, אותם כתב ופרסם, לצד סיקורים וכתבות מפרגנות במיוחד שנעשו עליו במדיה מצד עיתונאים ולקוחות עסקיים מוכרים וטובים ששוכרים את שירותיו המקצועיים.

היו כאלה שהזהירו אותנו כי "לא כדאי לכם להיתקל בו כשהוא מייצג לקוח שתובע אתכם" , בעלי הניסיון איתו אמרו כי "הוא ליטיגטור בחסד עליון" בדיונים מורכבים ושמו הולך לפניו במערכת בית המשפט אשר מודעת לעבודה היסודית והקפדנית שהוא עושה ובכך קונה וקנה לעצמו שם טוב שרק מעצים אותו ואת לקוחותיו בזיכויים רבים, ניצחונות משפטיים, גביית חובות והוצאה לפועל והיד עוד נטויה.

עורך הדין נועם קוריס, הנו אימת הספאמרים, המפיצים דואר זבל בתיבות המייל שלכם, בפייסבוק ובמדיות השונות ולוכד כמעט את כולם ללא עוררין.

החלטנו להיפגש איתו, לקחנו בחשבון כי ידרוש כמה מאות דולרים לשעת עבודה, עקב מעמדו הרם בשוק וכפי שנהוג בענף. חשוב לציין ולהדגיש כי כבר בשיחת הטלפון הראשונה, נתן לנו נועם, הרגשה חמימה של בית , עוד לפני שידע במי מדובר ומה הבעיה, החל לבצע אנליזה ע"ח הזמן הפרטי שלו מבלי למהר לקבוע פגישה, תוך שהוא נותן המלצות רבות ומקצועיות כחבר קרוב ומכל הלב, ללא גינוני טקס מיוחדים.

את הפגישה קבענו במשרדו בתל אביב ! מדובר באימפריה משפטית הכוללת מחלקות גבייה ייעודיות לנושים פרטיים ועסקיים, סוללת עורכי דין מפורסמים וידועים בתחומים שונים, קומה שלמה של אנשי חוק ומשפט שמרגע כניסתך אליהם מתחילים במלאכה ומשאירים אותך מרוצה .

נועם הושיב אותנו בחדר הישיבות וניהל איתנו את מיפוי הצרכים הראשוני בגובה העיניים, תוך הקשבה מלאה לסוגיה המטרידה אשר בגללה פנינו אליו, עיין במסמכים הרלוונטיים, שאל שאלות מכוונות, הבין את המצב ולשם חיזוק תחושותיו ופסיקתו ביקש להתייעץ עם עורך דין נוסף ולצרפו לפגישה , תוך שהוא מגולל בפניו את הסוגיה ומציג לו את הנתונים כדי לשמוע חוות דעת נוספת.

מדובר בפגישה של כ 3 שעות רצופות, תוך ניתוק טלפונים ומיקוד ישיר בנו כאילו היינו הלקוח הראשון והיחיד.

בסיום הפגישה, הוא נתן לנו את הצעת המחיר ואופי העבודה אותה הוא מתכוון לבצע, שלב אחרי שלב, לו"ז ראשוני לסיום, לאחר החתימה על המסמכים הדרושים החל לבצע את עבודתו נאמנה והגיש לנו אותה ללא מריחות זמן מיותרת תוך פחות מ 24 שעות, תוך ליווי וגיבוי מלא שלו .


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה